By: novaator.ee

21. veebruar 2014

Viis asja, mida mehe keha ei suuda

Mehe keha ei suuda kõike...

Pilt:gitarrenvideo.de

Allpool toodud viie tegevuse sooritamine peaks loogiliselt olema igale mehele jõukohane.

Kui sa aga kuulud 99,9999 protsendi tavainimeste hulka, ei saa sa alltoodud asjadega kunagi hakkama, ükskõik kui kaua sa ka ei treeniks. Ei usu? Proovi järele! Ja pealegi, ega naised paremad pole...

Laku oma küünarnukki

Oma küünarnuki keelega puudutamine on võimatu. Statistika kohaselt proovivad seda aga koheselt järgi 75 protsenti inimestest, kes sellest kuulevad. Siiski leidub maailmas küllalt hakkajaid inimesi, kelle keel ulatub imekombel küünarnukini. Väidetavalt saab Guinnessi rekorditeraamat iga päev keskmiselt viis teadet inimestelt, kes suudavad oma küünarnukke lakkuda.

Aevasta avatud silmadega

Avatud silmadega aevastada ei saa (kui sa just kätega silmi vägisi lahti ei hoia). Miks? Kuna aevastamise ajal saadab ajus asuv „aevastamiskeskus” koordineeritud motoorseid impulsse kõhtu, rinda, diafragmat, kaela ja silmalauge kontrollivatesse lihastesse ning ka erinevatesse sulgurlihastesse, süljenäärmetesse ning nina veresoontesse. See kõik toimub automaatselt ega allu inimese kontrollile.

Kõdita ennast

Kas pole meeldiv tunne, kui armastatud inimene sind õrnalt kõditab? Kui see tunne nii tore on, miks mitte siis ka ise ennast aeg ajalt kõditamisega rõõmustada? Paraku see aga ei toimi ning teadlased oskavad ka seletada, miks. Londoni ülikooli kognitiivse neuroteaduse teadlane Sarah-Jayne Blakemore selgitas, et põhjus seisneb meie väikeajus, mis on kaasatud liigutuste jälgimisse. Väikeaju suudab ette ennustada meie enda käte liikumist, kuid mitte teiste inimeste käte liikumist. Kui inimene püüab iseennast kõditada, ennustab väikeaju tekkivat tunnet ette ning sellega katkestatakse teiste aju osade reageerimine kõditamisele.

Halvatud sõrme trikk

Seda peab ise proovima. Keera peopesa alla ja aseta kõik oma ühe käe sõrmed lauale. Nüüd tõsta oma peopesa üles, nii et käsi toetub näpuotstele. Keskmine sõrm aga painuta peopesa poole. Proovi nüüd tõsta oma pöialt, nimetissõrme ja väikest sõrme. Lihtne? Nüüd proovi tõsta oma sõrmusesõrme.
Miks seda sõrme tõsta ei saa? Kõikide sõrmede kõõlused on üksteisest sõltumatud, välja arvatud keskmise sõrme ja sõrmusesõrme kõõlused. Seega, kui su keskmine sõrm on painutatud, ei saa sa oma sõrmusesõrme liigutada. See oleks kui laua külge kleebitud.

Joonista number kuute, samal ajal jalaga päripäeva ringe tehes

Arvad, et suudad korraga mitut asja teha? Proovi siis seda: tõsta toolil istudes oma parem jalg üles ning tee sellega päripäeva ringe. Samal ajal joonista oma parema käega number kuut. Sa ei saa midagi parata, kuid su jalg muudab suunda. Sama kehtib ka siis, kui teed jalaga vastupäeva ringe ning püüad joonistada number kaheksat.

Allikas: novaator.ee 

Related News: