By: novaator.ee

6. jaanuar 2014

Segased sektid

Pilt: smh.com.ua

Miks usuvad mõned inimesed, et viimsepäeva vastu aitab koopasse peitu ronimine või et nende jumalale teeb heameelt mitmenaisepidamine või veel hullem, et taevase õndsuseni saab jõuda massienesetapu abil?

Selliseid veendumusi on raske seletada, samas on inimesed läbi aegade allunud karismaatilistele juhtidele ning võtnud omaks nende hullumeelseid ideid. 

1. Raeliitide sekt

Kui sa usud, et enamiku religioonide taga on tegelikult UFOd, et hinge ülekandmine on võimalik ja kloonimine on vahend reinkarnatsiooniks, võiksid kaaluda 1970. aastatel Prantsusmaal asutatud raeliitidega liikumist. 2003. aastal jõudis üks raeliit ajalehtedesse väitega, et kannab esimest kloonitud last. Hiljem selgus siiski, et tegemist oli pettusega.

2. Laevade kultus

Kui sa elad tänapäevasest ühiskonnast eraldatuna väikesel saarel oma metsiku suguharu keskel, võib tänapäevast tehnikat ning mundris inimesi täis laev näida tõelise taevailmutisena. On teada mitmeid väikseid saareühiskondi, kelle jaoks tehnoloogiliselt kõrgelt arenenud laevad on müstiline ilmutis ja isegi tõeline kultus. Mõned Vaikse ookeani lõunaosa saarte elanikud püüavad salapäraseid võõraid ligi meelitada rituaalsete puust relvaimitatsioonide ning rinnale joonistatud kirjaga „USA”.

3. Villa Baviera

Villa Baviera, endise nimega Colonia Dignidad, on Tšiilis asuv saksa immigrantide kommuun, mille moodustas 1961. aastal endine natsipartei liige Paul Schäfer Schneider. Koloonia liikmed on muust maailmast rangelt eraldatud ja peavad töötama põldudel. Inimõiguste kaitsjad on välja selgitanud, et Tšiili salapolitsei kasutas eraldatud kolooniat poliitvangide piinamislaagrina – salapolitsei juht ja Schneider olid head sõbrad. Kuigi seks oli koloonias keelatud, on sekti juht nüüdseks süüdi mõistetud 26 koloonias elava lapse ahistamises.

4. Päikesetempli ordu

Belglasest usuliider ja neonats Luc Jouret asutas sekti 1984. aastal kristluse sildi all, nimetades seda Kristuse ja templirüütlite teiseks tulemiseks. Jouret ja teised juhid ohverdasid 1994. aastal lapse, keda nad nimetasid antikristuseks. Mõned päevad hiljem sooritas ta koos tosina järgijaga enesetapu. Prantslased peavad seda organisatsiooni tänapäeval kuritegelikuks.

5. Bhagwan Shree Rajneeshi kogudused

India müstik Bhagwan Shree Rajneesh asutas Oregonis 1980. aastatel mitmeid kultuslinnu – kummalisel kombel olid kommuunid täis Rolls Royce’i autosid. Shree mürgitas väidetavalt 1984. aastal sadu inimesi salmonellabakteriga, et kallutada kohalikke valimisi oma sekti kasuks. Seda peetakse esimeseks bioterroriaktiks USAs. 

6. Taavetlaste sekt

Seitsmenda päeva adventistide kiriku peamiseks lahuks peetav taavetlaste sekt on tuntud 1993. aastal Texases Wacos toimunud FBI haarangu poolest. FBI otsustas sekti liidri tulirelvade omamise tõttu vahistada, millest sai alguse 51 päeva kestnud piiramine. Piiramine lõppes ametivõimude pealetungiga. See päädis massienesetapuga, kus surma läks 76 inimest, nende hulgas 21 last. 

7. Mansoni Perekond 

Vanglas kitarrimängu õppinud Charles Manson moodustas oma kurikuulsa kurjategijatest koosneva „Perekonna” 1968. aastal. Manson uskus, et 1968. aastal toimub mustade ja valgete vahel apokalüptiline rassisõda, mille järel tema kommuun asuks uut maailma juhtima. Kui selgus, et sõda siiski ei tule, korraldas Manson oma järgijatega rea mõrvu eesmärgiga „näidata mustadele, kuidas asi käib”. Suurte ideede varjus laskid Manson tegelikult tappa aga oma isiklike vaenlasi - ohvriteks osutusid inimesed, kes polnud Mansoni muusikalisele karjäärile kaasa aidanud.

8. Taevavärava sekt

Marshall Applewhite’i juhitud Taevavärava sekti liikmed uskusid, et Maa ja kõik selle peal asuv läheb peagi „ümbertöötlemisele”, seega on peagi käes aeg siit lahkuda. 1997. aasta märtsis Maast möödunud Hale-Bopp komeet oli neile märgiks, et lahkumise aeg on käes – usutavasti pidi komeedile järgnema lendav taldrik, mis sekti liikmed paremasse maailma viib. 39 sekti liiget, nende hulgas ka Applewhite, mürgitasid ennast California villas, kandes Nike’i tossusid ning käepaelu, kuhu oli kirjutatud „Taevavärava lahkumistiim”.

9. Aum Shinrikyo

1980. aastate keskpaigas asutatud sekt Aum Shinrikyo on kuulus Tokyo metroo ründamise eest 1995. aastal mürgise gaasi sariiniga, mille käigus tapeti 12 inimest, tervisekahjustusi saanuid oli 5000. Kultuse usulised veendumused on segu erinevate usundite destruktiivsetest külgedest, osad liikmed aga soovisid lihtsalt võidelda Jaapani materialismiga.

10. Rahva Tempel

Reverend Jim Jones asutas Rahva Templi, et aidata kodutuid, töötuid ja haigeid inimesi kõigist rassidest, kuid endised liikmed on kinnitanud rühmas toimuvat kuritarvitamist. Et oma sekti põhjalikumast uurimisest säästa, asutas Jones koloonia Guajaana džunglites, kuhu ta lootis ehitada troopilise utoopiaühiskonna. Kui aga ametivõimud koos ajakirjanikega kommuuni külastasid, et selgitada kuritarvitamiskahtluste tagamaid, lasti nad maha. Pärast seda sooritasid 913 kommuuniliiget mürki juues massienesetapu.

Allikas: novaator.ee

Related News: