By: Siim Ausmees

9. november 2008

Kaalulangetamine on fun!

Pilt:irl.ee

Riigikogu liige Marko Pomerants võttis ennast kokku ja langetas oma kehakaalu 15 kilo võrra.

„Uskuge mind, kilode kaotamine toob kaasa enesetunde, millest loobuda enam ei tahaks,“ teatab rõõmsailmeline parlamentäär, lisades, et kilode allavõtmine  ei peaks olema mitte sunnitöö, vaid lõbus ettevõtmine.  Pomerants tunnistas, et ühtegi dieeti või kõhnumiskuuri ei maksa pimesi jälgida. Kaalulangetamisega pidavat olema samamoodi, kui Gerd Kanteri kettaheiterekordiga: seda saab edasi viia, kuid vaeva peab nägema vähem, kui Kanter lisameetri juurdesaamiseks.

186 sentimeetri pikkune Riigikogu liige kaalus veel keskkonnaministrina 119 kilo, kuid praeguseks on sellest alles ainult 103 kilogrammi. „Kui ronisin kevadel Tallinnas Lühikese jala trepist ülesse, siis lõõtsusin nagu loom. Nüüd liigun üles joostes ning jõuan veel kaaslasega juttugi puhuda.“

Rahvaesindaja Pomerantsi suuremaks plaaniks on aga kogu Eesti rahva kaalulangetamise usku pööramine, mille tulemusena kaoks kokku 900 000 liigset kilo. Pomerantsi arvates oleks selline ettevõtmine piisavalt väärikas, et sellega tähistada ka Eesti Vabariigi 90. aastapäeva.

Riigikogu liikmete kehakaalu teemal on arvamust avaldanud ka Pomerantsi erakonnakaaslane Erki Nool, kelle arvates jääb rahvasaadikutel liikumiseks vähe aega. „Seminar, siis kohvi- ja küpsisepaus, siis istumine, siis jälle küpsised, istumine ja juba õhtusöök,“ selgitab Nool kaalukasvu tagamaid.

2007. aasta septembris toimus Riigikogus südametervise nädalale pühendatud päev, kus võimumehed said mõõta vererõhku ja määrata vere kolesterooli- ning suhkrusisaldust. Parlamentääride huvi päeva suhtes oli aga leigemast leigem.

Toona teatas Marko Pomerants oma tervisekontrolli tulemuste kohta, et alati võiks parem olla. „Aga mina näen selleks vaeva, et mu tervis korras oleks,“ teatas ta, lisades, et peale ministrikarjääri lõppemist oli ta ikka päris raske. Praeguseks on siis selgunud, et Pomerants tõepoolest oma tervisest hoolib ja näitab sellega ka teistele eesku

Artikli koostamisel on kasutatud Õhtulehe artiklit "Marko Pomerants võttis liigsed kilod maha"

Related News: