By: Andrei Samoldin

26. detsember 2012

Jäta uuest aastast maha!

Pilt:smad.au

31. detsembril kell 23.58 annavad inimesed üle kogu maailma lubadusi, et järgmisel aastal hakatakse ennast parandama.

Mees.eu annab sulle viis nõuannet, kuidas kõige pahelisematest pahedest võimalikult kergelt loobuda.

Suitsetamine

Suitsetamine on üks hullemaid tegevusi, millega inimene saab organismi mürgitada. Olenemata sellest, kas oled passiivne või aktiivne suitsetaja, on tubakas ja selle mõju inimesele aja jooksul hukatav. Enamasti suitsetatakse sellest, et see on rahustav tegevus, sageli ka lihtsalt selleks, et tegevusest on kujunenud rutiin. Suitsetamise positiivseks küljeks on tõenäoliselt see, et kõige põnevamad jutud aetakse alati just suitsuruumis ja mitte keegi ei taha sellest loobuda. Ja muidugi toimuvad kõige põnevamad jutuajamised just suitsuruumis. Kes tahaks sellest loobuda?

Kuidas loobuda?
Suitsetamisest loobuda ei ole kerge. Igatahes tuleb ennast eelkõige häälestada otsustavalt sigarettidest loobumisele. Kuna suitsetamine iseenesest on rituaal, siis peakse mõtlema mõnele uuele tegevusele, millega oma aega sisustada. Selle asemel, et suits suhu toppida, söö õuna, ime pulgakommi või leia endale aktiivne tegevus.

Alkohol 

Vene vanasõna ütleb, et alkoholi joomine on kunst, mida enamik meist ei oska. Alkohol võib olla ühest küljest meie sõber, aidates meil lõõgastuda ja reaalsusest mõneks ajaks eemalduda. Samas põhjustab alkohol juba väikestest kogustest suuri muutusi sinu organismis, mis on pöördumatud. Kahjuks on alkoholist kujunenud välja ühiskonna üks suurimaid probleeme ja see aina süveneb. 

Kuidas loobuda?
Olgem ausad, senimaani pole leitud ühtegi lõpuni toimivat moodust, kuidas alkoholismist vabaneda. Mõned on leidnud jumala, teised on läinud ravile ja lasknud endale paigaldada ajutiselt ampulli. Kõik toredad tegevused, kuid ajutised. Kuna alkoholism on inimese jaoks nii psüühiline kui ka füüsiline probleem, on kõige tähtsam inimese enda tahe, et olemasolevat olukorda muuta.

Üleaisalöömine

Igaüks tahab oma rutiinses ärkan-söön-töötan-magan elus natukene vaheldust. Kiire kõrvalehüpe koos tundmatuga peletab argimõtted ja annab organismile piisavalt adrenaliini. Iseasi on muidugi, kuidas pärast oma kaaslasele silma vaatad, aga elus tuleb ometi kõike kogeda!

Kuidas loobuda?
Ikka ja alati hakkab kõik peale küsimusest MIKS? Miks on vaja oma kaaslast petta, milleks on vajadus perekonnale peavalu põhjustada? Kas viga on sinus või teistes? Lisaks sellele, et teed teistele haiget, põhjustad karuteene ka endale. Endaga tülli minemine ei too õnne mitte kellegile. Mõtle sellele!

Kokaiin

Kokaiin nagu iga teinegi narkootikum tekitab väga kiiresti psüühilise ja füüsilise sõltuvuse. Kokaiini pikaajalisel tarbimisel ilmneb üldine mõtlemisvõime langus, otsustusvõimetus, apaatia, depressioon ja kõrgenenud ärrituvus. Lisaks organismi sisemine “läbipõlemine”, mille tulemuseks on tahes tahtmata vaevarikas hääbumine.

Kuidas loobuda?
Narkootikumide tarbimisest loobuda on äärmiselt raske, kui mitte võimatu. Kõige tähtsam on tahe saada puhtaks. Seejärel tuleb külastada esimesel võimalusel arsti, kes pakub välja kõige paremad ravivõimalused. Päris mõjus peaks olema endale šokiteraapia korraldamine. Lase ennast panna sundravile ja vaata, milline inimvare võib narkomaanist saada. Muidugi on veel võimalus jätta kogu oma senine elu ja kolida üksikule saarele. Korralik ravi, uued inimesed, uus keskkond ja võimaluse puudumine uue doosi ostmiseks viivad sõltlase paranemise teele.

Ületöötamine

Ületöötamine on muutunud praegusel ajal paratamatuks tegevuseks. Võib küll rabada ööd ja päevad parema palga ja elu nimel, kuid igal asjal on hind. Mida ütleb tervis, mida räägib perekond? Kõige hullem on see, et ületundide tegemine mõjub pärssivalt nii meeste kui naiste suguelule. Peale pikka tööpäeva koju jõudes on esimene mõte minna magama, mitte seksida. Piisava seksi puudumine põhjustab probleeme kogu elukorralduses. Kokkuvõttes tekib surnud ring, kus inimene põgeneb oma probleemide tööle, ja mida enam ta töötab, seda vähem ta oma muresid lahendab.

Kuidas loobuda?
Eelnevalt mitu korda öeldud mõte inimese enda tahtest, kehtib eelkõige ka ületöötamise puhul. Alati on olemas võimalus aega planeerida, seada endale eesmärke ja miks mitte võimaluse korral delegeerida ka oma tegevusi edasi. Mille jaoks sul siis on neli alluvat? Kahjuks ei saa inimene oma raskest olukorrast ennem aru, kui pole enam sõpru, kellega vutti vaadata või perekonda, kes sind alati koju ootaks.

Related News: