25. september 2009

Hesburger laieneb jõudsalt

Hesburger

Pilt:Hamburger

Kiirtoiduketil Hesburger on nüüd Eestis, Lätis ja Leedus kokku 50 restorani!

Viimane neist avati septembri alguses Leedus Šiauliais. Baltikumis on firmal tuleval aastal plaanis avada veel kümme uut restorani.

“Kõikidesse Balti riikidesse jõudnud ja pisut ka Hesburgerit puudutanud majanduskriisi kiuste on Hesburger pidevalt arenenud ning meie külastajate arv üha kasvanud,” kinnitab Hesburgeri Baltimaade arendusjuht Kari Salmela.

Salmela sõnul külastab kõiki restorane kokku iga päev 120 000 inimest. Hesburgeri 279 restoranist asub Eestis 20, Lätis 18, Leedus 12 ja Saksamaal neli. Kõik ülejäänud asuvad Soomes.

Firma plaanib jätkuvalt laienemist ning tänavu avatakse Baltimaades veel vähemalt kuus restorani (üks Eestis, kolm Lätis ja kaks Leedus). Tulevikus kavatsetakse Baltimaades veelgi areneda ning luua siia pikemas perspektiivis sada restorani. „2010. aastal plaanitakse avada Baltikumis kümme uut restorani,“ ütles Salmela.

Eestis asub ka üks kahest Hesburgeri logistika- ja jaotuskeskusest: 2008. aastal valminud keskus tegeleb Baltimaade restoranidega. Teine jaotuskeskus asub Soomes.

Kiirtoidukett Hesburger on perefirma, mille asutas 1966. aastal Soomes Heikki Salmela. Hesburger on tuntud oma kastmete ja maitsvate hamburgerite poolest. 2008. aastal oli kõigi Hesburgeri restoranide käive kokku veidi üle 202 miljoni euro. Kogu kett annab tööd umbes 5000-le töötajale.

Related News: